Хроника

Тројца малолетници нападнати со нож, им украле 1.500 денари

19. ноември 2017 - 13:47 | Макфакс

Тројца малолетници на возраст од 15 и 16 години биле нападнати синоќа околу 19 часот на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје од две непознати лица, кои со закана со нож им одзеле 1.500 денари.

Нападот врз малолетниците се случил во близина на трговскиот центар „Алумина“. Полицијата информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај